Athletic Schedules


 

 

 

 

 

Chase Family Athletic

Fitness Center

 

 

 

 

 

 

Fall Sports :: Winter Sports :: Spring Sports

 

*Only Varsity Schedules Posted Here. Check Individual Sport For Other Schedules

Schedules Subject To Change

 

Fall Sports

 

 

2014-2015 Pending

 

 

2014-2015 Pending

 

 

2015-2016 Pending

 

 

2015-2016 Pending

 

 

2015-2016 Pending

 

 

2015-2016 Pending

 

 

2015-2016 Pending

 

 

2015-2016 Pending

 

Winter Sports

 

 

2015-2016 Pending

 

 

2015-2016 Schedule Pending

 

2015-2016 Schedule Pending

 

Spring Sports

 

 

 

 

 

Day

Date

Opponent

Time

Place

Thurs.

Mar. 5

Chavez scrimmage

3:30

Chavez

Tues.

Mar. 10

Edison scrimmage

3:30

Edison

Thurs.

Mar. 12

Stagg scrimmage

3:30

Stagg

Tues.

Mar. 17

Franklin scrimmage

3:30

Franklin

Thurs.

Mar. 19

Chaves scrimmage

3:30

St. Mary’s

Tues.

Mar. 24

Lincoln

3:30

Lincoln

Tues.

Mar. 31

Tokay

3:30

St. Mary’s

Wed.

Apr. 1

Lodi

3:30

Lodi

Tues.

Apr. 14

Tokay

3:30

Tokay

Thurs.

Apr. 16

Lodi

3:30

St. Mary’s

Tues.

Apr. 21

Lincoln

3:30

St. Mary’s

Thurs.

Apr. 23

Tokay

3:30

St. Mary’s

Tues.

Apr. 28

Lodi

3:30

Lodi

Thurs.

Apr. 30

Lincoln

3:30

Lincoln

 

 

 

Date Opponent Time Location

Feb 21

Scrimmage vs Sierra and Gregori

11:00

Gregori

Feb 24

Scrimmage vs Rocklin

3:30

SM

Feb 28

Rocklin

1:00

Rocklin

March 3

Franklin (Elk Grove)

3:30

SM

March 5

Bellarmine Tourn, vs Salinas High School

3:00

San Jose

March 7

Bellarmine Tourn

TBA

San Jose

March 9

Serra

4:00

Serra

March 11

Elk Grove

4:00

SM

March 14

Banner Island Classic vs DeLaSalle

7:00

Banner Island

March 17

Jesuit

4:00

Jesuit

March 20

Monte Vista

4:00

SM

March 23

Tokay

4:00

SM

March 25

Tokay (Zupo Field)

6:30

Tokay

March 27

Tokay

4:00

SM

March 30

West

4:00

West

April 1

West

4:00

SM

April 2

West

4:00

West

April 7

Elite 8 Tournament vs. College Park

7:00

St. Francis

April 8

Elite 8 Tournament

7:00

St. Francis

April 9

Elite 8 Tournament

TBA

St. Francis

April 13

Tracy

 4:00

Tracy

April 15

Tracy

4:00

SM

April 17

Tracy

4:00

Tracy

April 20

Lodi

4:00

SM

April 22

Lodi (Zupo Field)

4:00

Lodi

April 24

Lodi

7:00

UOP

April 27

Lincoln

4:00

SM

April 29

Lincoln

4:00

Lincoln

May 1

Lincoln

4:00

SM

May 13-30

Playoffs

TBA

TBA

 

 

 

 

Day

Date

Opponent

Time

Place

Mon.

Feb. 23

Chavez scrim.

4:00/6:00

St. Mary’s

Tues.

Feb. 24

Gregori scrim.

4:00/5:30

St. Mary’s

Fri.-Sat.

Feb. 27-28

SM Tournament

All day

St. Mary’s

Tues.

Mar. 3

Atwater

3:30/5:30

Atwater

Fri.-Sat.

Mar. 6-7

Challenge Cup (V)

All day

Manteca

Sat.

Mar. 7

Spartan Cup (JV)

All day

Lathrop

Tues.

Mar. 10

West

5:30/7:00

West

Thurs.

Mar. 12

Tokay

3:30/5:15

St. Mary’s

Tues.

Mar. 17

Tracy

3:30/5:00

Tracy

Fri.

Mar. 20

Lodi

3:30/5:00

Lodi

Wed.

Mar. 25

Lincoln

3:30/5:30

St. Mary’s

Thurs.

Mar. 26

West

3:30/5:15

St. Mary’s

Tues.

Mar. 30

Tokay

3:30/5:00

Tokay

Thurs.

Apr. 2

Tracy

3:30/5:15

St. Mary’s

Tues.

Apr. 7

Lodi

3:30/5:15

St. Mary’s

Thurs.

Apr. 9

Lincoln

3:30/5:30

Lincoln

Tues.

Apr. 14

West

5:30/7:00

West

Thurs.

Apr. 16

Tokay

3:30/5:15

St. Mary’s

Tues.

Apr. 21

Tracy

3:30/5:00

Tracy

Thurs.

Apr. 23

Lodi

3:30/5:00

Lodi

Mon..

Apr. 27

Lincoln

3:30/5:30

St. Mary’s

Thurs. Apr. 30 West Campus 4:00/5:30 Sacramento

 

 

 

Day

Date

Opponent

Time

Place

Mon.

Feb. 23

Chavez scrim.

5:00

Arnaiz

Wed.

Feb. 25

Oakdale scrim.

5:00

Arnaiz

Fri.

Feb. 27

Christian Bros.

5:00

Arnaiz

Tues.

Mar. 3

Elk Grove

5:00

Arnaiz

Wed.

Mar. 4

El Capitan

5:00

Arnaiz

Th.-Sat.

Mar. 5-7

SM Tourn.

TBA

Arnaiz

Tues.

Mar. 10

Linden

5:00

Arnaiz

Thurs.

Mar. 12

Tokay

5:00

St. Mary’s

Tues.

Mar. 17

Tracy

5:00

Tracy

Wed.

Mar. 18

Lodi

3:30

Lodi

Th.-Sat.

Mar. 19-21

Rivals Unite Tourn.(V)

TBA

Arnaiz

Tues.

Mar. 24

Lincoln

5:00

Arnaiz

Thurs.

Mar. 26

West

4:30

West

Tues.

Mar. 31

Tokay

5:00

Arnaiz

Thurs.

Apr. 2

Tokay

5:00

Arnaiz

Tues.

Apr. 7

Tracy

3:30

Tracy

Tues.

Apr. 14

Lodi

5:00

Arnaiz

Wed.

Apr. 15

Tracy

3:30

Tracy

Thurs.

Apr. 16

Lodi

3:30

Lodi

Tues.

Apr. 21

Lincoln

4:00

Lincoln

Thurs.

Apr. 23

Lincoln

5:00

Arnaiz

Tues.

Apr. 28

West

5:00

Arnaiz

Thurs.

Apr. 30

West

4:30

West

Tues.

May. 5

TBA

5:00

Arnaiz

Mon.

May. 11

TBA

5:00

Arnaiz

 

 

Swimming

 

Day

Date

Opponent

Time

Place

Sat.

Mar. 7

Relay Meet

3:30

St. Mary’s

Sat.

Mar. 14

Oakdale

3:30

Oakdale

Fri.

Mar. 27

West

3:30

West

Wed.

Apr. 1

Tokay

3:30

St. Mary’s

Fri.

Apr. 10

Tracy

3:30

Tracy

Fri.

Apr. 17

Lodi

3:30

St. Mary’s

Fri.

Apr. 24

Lincoln

3:30

St. Mary’s

Th.-Fri.

Apr. 30-May. 1

T-CAL Tourn.

TBA

TBA

 

Diving

 

Day

Date

Opponent

Time

Place

Wed.

Mar. 18

CapD Dual Meeet

3:30

Sacramento

Wed.

Mar. 25

CapD Dual Meeet

3:30

Sacramento

Fri.

Mar. 27

West

 3:30

West

Sat.

Mar. 28

Napa Invitational

10:00

Vintage

Wed.

Apr. 1

Tokay

3:30

St. Mary’s

Fri.

Apr. 10

Tracy

3:30

Tracy

Sat.

Apr. 11

Los Banos Inv.

9:00

Pacheco

Wed.

Apr. 15

CapD Dual Meeet

3:30

Sacramento

Fri.

Apr. 17

Lodi

3:30

St. Mary’s

Sat.

Apr. 18

Jesuit Invitational

9:30

Capital Divers

Fri.

Apr. 24

Lincoln

3:30

St. Mary’s

Fri.-Sat.

May.1-2

League Meet

TBA

TBA

Thurs.

May. 7

Sections (Girls)

10:00

Johansen

Fri.

May. 8

Sections (Boys)

10:00

Johansen

Sat.

May. 9

Section Finals

10:00

Johansen

 

 

 

Day

Date

Opponent

Time

Place

Tues.

Mar. 3

Merced

3:30

St. Mary’s

Th.-Sat.

Mar. 5-7

Clovis Tourn.

TBA

Clovis

Tues.

Mar. 10

Bear Creek

3:30

Bear Creek

Tues.

Mar. 24

West

3:30

St. Mary’s

Thurs.

Mar. 26

Tokay

3:30

Tokay

Tues.

Mar. 31

Tracy

3:30

Tracy

Thurs.

Apr. 2

Lodi

3:30

St. Mary’s

Tues.

Apr. 7

Lincoln

3:30

St. Mary’s

Thurs.

Apr. 9

West

3:30

West

Tues.

Apr. 14

Tokay

3:30

St. Mary’s

Thurs.

Apr. 16

Tracy

3:30

St. Mary’s

Tues.

Apr. 21

Lodi

3:30

Lodi

Thurs

Apr. 23

Lincoln

3:30

Lincoln

 

 

Day

Date

Opponent

Time

Place

Sat.

Mar. 7

CSUS Classic

9:45

Sac State

Sat.

Mar. 14

Port City Invitational

8:30

Bear Creek

Sat.

Mar. 21

Husky Invitational

9:00

Sheldon

Thurs.

Apr. 2

West

3:30

West

Sat.

Apr. 4

Stanford Invitational

9:00

Stanford

Sat.

Apr. 11

Arcadia Invitational

TBA

Los Angeles

Thurs.

Apr. 16

Tracy

3:30

Tracy

Sat.

Apr. 18

West Coast Relays

10:00

Buchanan

Thurs.

Apr. 23

Lodi

3:30

St. Mary’s/TBA

Thurs.

Apr. 30

Lincoln

3:30

St. Mary’s/TBA

Sat.

May. 2

Meet of Champions

11:00

American River

Thurs.

May. 7

Tokay

3:30

Tokay

Sat.

May. 9

Sac Town Races (F/S)

3:30

Whitney

Wed.

May. 13

T-CAL Trials

TBA

Tracy

Fri.

May. 15

T-CAL Finals

TBA

Tracy

Wed.

May. 20

Sac-Joaquin Sections

TBA

Elk Grove

Fri.

May. 22

Sac-Joaquin Finals

TBA

Elk Grove

Th.-Fri.

May. 28-29

Sac-Joaquin Masters

TBA

Elk Grove

Fri.-Sat.

Jun. 5-6

State Championships

TBA

Buchanan

 

 

 

Day

Date

Opponent

Time

Place

Tues.

Feb. 24

Dublin Scrim.

5:30/JV/7:30V

St. Mary’s

Fri.

Feb. 27

Miramonte

5:30JV/7:15V

Miramonte

Tues.

Mar. 3

Clayton Valley

5:30JV/7:30V

St. Mary’s

Sat.

Mar. 7

Lincoln

9:30JV/3:45V

St. Mary’s

Sat.

Mar. 7

Aptos

10:45V/2:30JV

St. Mary’s

Wed.

Mar. 11

Granada

5:30/JV/7:30V

St. Mary’s

Fri.

Mar. 13

Casa Roble

5:30/JV/7:30V

St. Mary’s

Tues.

Mar. 17

Berkeley

5:30/JV/7:30V

Berkeley

Fri.

Mar. 20

Livermore

5:30/JV/7:30V

St. Mary's

Tues.

Mar. 24

Oak Ridge

5:30/JV/7:30V

St. Mary's

Fri.

Mar. 27

Casa Roble

5:30/JV/7:30V

Casa Roble

Tues.

Mar. 31

California

5:30/JV/7:30V

California

Sat.

Apr. 11

St. Francis

10:00JV/12:00V

St. Francis

Tues.

Apr. 14

Granite Bay

5:30/JV/7:30V

Granite Bay

Fri.

Apr. 17

Lincoln

5:30/JV/7:30V

St. Mary’s

Tues.

Apr. 23

Jesuit

5:30/JV/7:30V

Jesuit

Tues.

Apr. 28

Bella Vista

5:30/JV/7:30V

St. Mary’s

Fri.

May. 1

Davis

5:30/JV/7:30V

St. Mary’s

 

 

Broadcast sports program for

2014-15

 

 

 

 

 

Sponsorships are available.

 

For more Information contact

 Paul Scheet

957-3340 ext. 114

 

e-mail

 

Football playoffs, a basketball game of the week plus playoffs available on live streaming video at NFHSNetwork.com 

  • These games are available on a subscription basis only with a variety of plans available

  • The money from these subscriptions is split 50/50 with the NFHSNetwork and SMHS Athletics

Paul Scheet provides the play-by-play and Bill Scott handles the color analysis for football.

.

 

 

 

 

Fall Sports :: Winter Sports :: Spring Sports